Klubovna

V rámci realizace projektu se podařilo vybudovat rozšířené zázemí skautské klubovny rozšířením zahradního domku na zahradě fary v Jeseníku. Rozšíření skautské klubovny prošlo ohlášením stavby na stavebním úřadě a získalo pravomocné povolení stavby. Jednalo se o rozšíření stávajícího půdorysu čtyři na čtyři metry na dvojnásobnou plochu. Dále došlo k výměně střechy a střešní krytiny, oken a dveří, celkové zateplení a výměn obvodových prken a v požadované části montáž nehořlavých cetrisových desek v souladu s požadavkem požární bezpečnosti v rámci ohlášení stavby a podmínek stavebního úřadu. Ve vnitřní části došlo k výměně podlah v obou částech (nové i staré). V rámci projektu z místní MAS se podařilo zajistit nový nábytek a zázemí tak od října letošního roku bude sloužit jako zázemí pro čtyři schůzky dětí v počtu 10-15 osob a bude odpovídat potřebám skautského oddílu zejména za špatného počasí a v zimních měsících. Financování ve výši cca 250 tis. Kč se podařilo snížit na tuto částku s ohledem na to, že stavba probíhala téměř zcela svépomoci a za využití dobrovolníků. Financování se podařilo zajistit díky soukromým dárcům, věcným darům a provozování únikové hry, jejíž výnos šel na náklady rozšíření skautské klubovny a dalších příjmů organizace. Podařilo se tak naplnit vizi a potřebu zajištění odpovídajícího zázemí pro skautský oddíl, který má registrováno více než šedesát členů.