Skautský slovník

Vlčata

Vlčata jsou nejmladší kluci ve skautu, v našem oddíle přibližně od 7 do 12 let.

Skauti

Ačkoliv jsme samozřejmě všichni skauti, často takto označujeme starší kluky přibližně ve věku od 12 do 16 let.

Roveři se podílejí na přípravě programu, třeba na táboře.

Roveři

Roveři jsou kluci přibližně od 17 let, nemají vlastní schůzky – družinové programy si vymýšlejí sami. Také se podílí na tvorbě programu pro skauty a vlčata.

Družina

Jednoduše řečeno, družina je parta kluků, kteří spolu chodí na schůzky. Postupně spolu ve skautingu vyrůstají a tvoří si tak přátelství na celý život.

Stezka

Sešit s úkoly, které si kluci plní během roku na schůzkách, doma s rodiči nebo třeba na táboře.

Uzlovačka

Přibližně metr a půl dlouhý provaz určený na procvičování uzlů. Lano musí být dostatečně tlusté, aby se s uzly dobře pracovalo – tedy rozhodně ne tkanička od bot.

KPZ

Krabička poslední záchrany – co by měla obsahovat najdete například na wikipedii.

Junák

Český termín pro Skaut.

Výprava

Na výpravě se kluci například naučí rozdělat oheň.

Skautská akce, většinou víkendová. Náplň může být všelijaká, například pobyt na chatě.

Setkali jste se s pojmem, který zde chybí? Napište nám!